
Wie van live muziek houdt kon dit weekend in Maastricht zijn hart ophalen.
Van 25 jaar Ziesjoem tot Accordéon Mélancholique
In tientallen kroegen kreeg de liefhebber van Jazzmuziek en, laten we het ruim nemen, varianten op die muziekstroming, ruim de gelegenheid te genieten. Voor Maastrichtse feestmuziek wees het kompas met een trillende naad naar de Bonbonnière. Ziesjoem en honderden vrienden vierden daar het 25-jarig jubileum van het immer goed gemutste trio. Tot in de kleine uurtjes werd in een circus ambiance het hooggeëerde publiek getrakteerd op alle evergreens van de Maastrichtenaren. Na het hoogtepunt in hun carrière afgelopen zomer, Marly en Jos van Herpen en Roger Steijns traden op in de finale van de Vrijthof optredens van André Rieu op het Vrijthof, kan het niet anders dat de 16e oktober net zo veel zoete herinnering zal opleveren.

In
de Bogaardenstraat was het gezellig druk in café Rosé. De
horecagelegenheid van COC Limburg organiseerde de jaarlijkse voorronde
van het landelijke COC Songfestival. De variatie aan artiesten was
groot. Net zoals de muziekkeuze. Van een geinige gay Kerstsong
tot eigen easy listening muziek passeerde de revue. Winnaar
werd uiteindelijk Kristof Urbain met een song die als titel in de finale
in Vlissingen in ieder geval hoge ogen gaat gooien: “Ja Ik wil
een Zweedse Man”. Kristof is overigens een ervaringsdeskundige.
Niet wat betreft Zweedse mannen, maar wel aan deelname aan de finale van
het COC Songfestival. In 2007deed hij ook mee. En wie won.
Juist ja: Kristof Urbain.
Zondagmiddag vond een bijzonder accordeonconcert plaats in de Waalse Kerk aan de Pieterstraat. Het duo Accordéon Mélancholique speelde daar de sterren van de hemel. Intiem, ingetogen en vooral heel mystiek brachten zij het publiek in het kleine kerkje in vervoering. Jean Pierre Guiran en Cherie de Boer zijn grootheden in hun genre. Dat was helaas niet te merken aan de publieke belangstelling. Hier is maar een opmerking op zijn plaats: de thuisblijvers kregen ongelijk.
Foto’s zijn geluidloos. Wie weet lukt het Maastricht Aktueel toch hier en daar de sfeer van de diverse muziekgebeurtenissen in beeld weer te geven.












Click here to cancel reply.